Archiv aktualit - 2011

1. září 2011 - Mimořádná valná hromada dovolila výbor
Ivana Lukšíková Jana Čechová Ve čtvrtek 1. 9. 2011 proběhla ve Zlonicích-Lisovicích mimořádná valná hromada Klubu Železničního muzea Zlonice, jejímž hlavním posláním bylo dovolení chybějícího třetího člena výboru. Na základě uskutečněného hlasování je sdružení vedeno opět tříčlenným výborem, kde funkci místopředsedy nově obsadila paní Ivana Lukšíková a její marketingově-ekonomickou pozici převzala slečna Jana Čechová. Předsedou sdružení nadále zůstává Ing. Tomáš Čech, předsedou revizní komise pan Václav Kostěnec.

26. srpna 2011 - Omezení provozu malodráhy
Omlouváme se všem návštěvníkům, že z technicko-organizačních důvodů nebude v sobotu 10. září 2011 v provozu průmyslová malodráha v areálu našeho muzea. Děkujeme všem za pochopení a doporučujeme, zejména rodičům s dětmi, využít k návštěvě jiný termín.

25. srpna 2011 - 2. Dopravní setkání v Lisovicích
V sobotu 13. srpna 2011 proběhlo již 2. Dopravní setkání v Lisovicích, které vedle předlídky užitkových vozidel a osobních aut nabídlo návštěvníkům též živou hudbu, předváděcí jízdu autobusu a nově zřízenou přesuvnu navazující na úzkorozchodnou malodráhu. Jinak zdařilou akci narušilo jen nedokončení úklidu prostor autoparku, za které se návštěvníkům omlouváme. Vzhledem k následné rezignaci odpovědného člena výboru na funkci jsme přesvědčeni, že 3. ročník proběhne již k plné spokojenosti všech.

1. srpna 2011 - Na druhé dopravní setkání Hurvínek nepřijede
Z důvodu nepředpokládané výluky SŽDC na trati Kladno - Zlonice nebude dne 13. srpna 2011 na 2. Dopravní setkání v Lisovicích možné vypravit zvláštní historický vlak Kladno – Kralupy – Zlonice, jehož jízda byla původně plánována. Na slavnostní akci do Lisovic se bude možné dostat ze Slaného historickým autobusem Ikarus 280.87, na který lze využít vhodný přípoj z Kralup pravidelným vlakem ČD a z Kladna běžný autobusový spoj. Již druhým rokem pořádanou akci navíc opět doplní živá hudba v areálu muzea.
Plakát s jízdním řádem autobusu (PDF 2MB)


3. července 2011 - Třetí část redislokace ukončena
V úterý 28. června provedla firma Švestka s.r.o. přepravu 4 našich lokomotiv z depozitáře do nového areálu v Lisovicích. Přeprava začala v 8 hodin ráno a byla ukončena dle plánu před 17. hodinou. Bez jakýchkoli komplikací tak byla dokončena nejdůležitější fáze přesunu muzea a to zcela v souladu s probíhající reklamní kampaní a rozšířenou otvírací dobou v období letních prázdnin. V původním depozitáři poblíž nádraží tak zůstávají pouze nákladní vozy. U příležitosti uvedeného přesunu vůbec poprvé naše muzeum navštívilo také zpravodajství televize NOVA.

25. června 2011 - Vstupenky do muzea zcela zdarma
Chcete k nám přijet a nechce se vám platit vstupné? Vstupenku k nám si můžete zajistit v soutěžích pořádaných Turistickým informačním magazínem. Dvouměsíčník TIM svým čtenářům přináší tipy na výlety, představuje nové stezky, nabízí zajímavé trasy, ať už pro jízdu na kole, lyžích nebo pěší turistiku, ukazuje fotografie dosud neznámých památek nebo je seznamuje s pověstmi, které se vážou k zajímavým místům naší země.

9. června 2011 - O prázdninách otevřeme 4x týdně
Za výrazné podpory společnosti Railreklam a VOŠaSOŠ Roudnice nad Labem proběhne v našem muzeu pilotní projekt směřující k postupnému přechodu na širší otvírací dobu. V měsících červenci a srpnu bude naše muzeum otevřené vždy od soboty do úterý, tradičně od 9 do 15 hodin. Poprvé se tak muzeum pravidelně otevře i mimo tradiční soboty. Na letní novinku upozorní právě zahájená reklamní kampaň, jejímž nosným pilířem jsou rámečky ve vlacích pražské příměstské dopravy a v regionálních vozidlech na Lounsku. K mediální podpoře mimořádné nabídky se připojil i náš nový partner, akciová společnost České dráhy. Akce bude doplněna i běžnou komerční inzercí.

18. května 2011 - Navštívili jsme Železniční muzeum Českých drah
V pátek 13. května vypravily České dráhy tradiční protokolární vlak z Prahy do Lužné u Rakovníka, aby v přítomnosti význačných hostů zahájily již 13. sezónu ve svém železničním muzeu. Jízdy i slavnostní akce se na základě pozvání zúčastnili i zástupci našeho klubu. Vydařená akce i komunikace s kolegy nabídla, mimo jiné, mnoho inspirace pro naši další činnost. Nezbývá než popřát kolegům z akciové společnosti úspěšnou muzejní sezónu!

10. května 2011 - Jízda na Říp podesáté
V sobotu 7. 5. 2011 uspořádali peručtí motorkáři již 10. ročník jízdy na Říp. Na základě dlouhodobé spolupráce s provozovatelem internetových stránek www.iperuc.cz byla již tradičně součástí jízdy návštěva našeho muzea. Před polednem tak dorazila do Lisovic zhruba stovka strojů nejrůznějších značek i roku výroby, aby po necelé hodině pokračovala ve své pouti k památné hoře.

3. května 2011 - 15. muzejní sezóna zahájena
Kdo se nezalekl aprílových rozmarů počasí, mohl strávit slunečný den s parním expresem Svatý Jiří, jehož příjezd symbolicky zahájil již 15. sezónu našeho muzea. Děkujeme všem, kteří se přijeli do Zlonic podívat, i těm, kteří nám pomohli zajistit doprovodný program.

26. dubna 2011 - Pozvánka na zahájení 15. sezóny
V sobotu 30. 4. 2011 zahájíme již patnáctou muzejní sezónu. Tradičně ji symbolicky odstartuje příjezd parního vlaku Českých drah. V letošním roce však mimořádně nepůjde o „spěšňák“ podřipskými lokálkami, ale o parní expres se šlechtičnou, rychlíkovou lokomotivou 475.179, který pojede z Prahy přímou tratí přes Slaný. Dokladem rostoucí vzájemné spolupráce je i společná tisková zpráva národního dopravce a našeho občanského sdružení. Bližší informace o programu najdete v akcích našeho muzea.

24. dubna 2011 - První letošní návštěvníky přivezla Ešelka a Hektor
V sobotu 23. 4. 2011 se muzeum mimořádně otevřelo především pro přátele turistických známek. První skupina návštěvníků dorazila z Peruce historickým autobusem Karosa ŠL 11 v 10 hodin. Hned po nich následovali ti, kteří přijeli spěšným vlakem Praotec Čech. Zájem byl nejen o nabídku našeho muzea, ale též o expozice zlonického Památníku Antonína Dvořáka.

16. dubna 2011 - Vlaky 23. a 30. 4. doplní autobus i prohlídky památníku
V sobotu 23. 4. dorazí lokálkou do Zlonic spěšný vlak „Praotec Čech“ dopravce MBMrail, na který lze zakoupit poslední místenky v knižním stánku Pragomodelu na pražském Masarykově nádraží. Jen o týden později, v sobotu 30. 4., ho po hlavní trati bude následovat parní expres Českých drah "Svatý Jiří". Na oba dny jsme pro vás připravili bohatý program, ve kterém nebude chybět možnost účastnit se prohlídky Památníku Antonína Dvořáka ani jízdy historického autobusu Karosa ŠL 11, který můžete využít z Peruce a nácestných zastávek, ale též přímo po Zlonicích - jako MHD. Komplexní vstupenka na naše výstavy i do expozic stojí stejně, jako naše běžné vstupné. Vstupné do památníku je 30 Kč, pro děti 20 Kč. Přesný program na oba dny naleznete na naší vývěsce.

9. dubna 2011 - Personální změny po valné hromadě
V sobotu 9. 4. 2011 proběhla ve Zlonicích mimořádná valná hromada Klubu Železničního muzea Zlonice, která přinesla zásadní změny v obsazení orgánů občanského sdružení provozujícího a budujícího známý dopravní skanzen. Novou členkou výboru sdružení jednomyslně zvolena paní Ivana Lukšíková, která byla pověřena řízením úseku ekonomiky a marketingu. Do klubu byli přijati i tři noví členové, kteří s námi již v minulosti aktivně spolupracovali.
Podrobné informace v tiskové zprávě.


20. března 2011 - Příprava na dokončení stěhování
Po dlouhém čekání se depozitář lokomotiv v novém areálu našeho muzea konečně blíží svému dokončení. Chybějící historické kolejnice dodala Zubrnická museální železnice. Zbývá již jen vykonat práce, které připraví koleje pro veškeré naše lokomotivy. Ty následně budou v sezóně připraveny pro návštěvníky a na zimu se schovají pod střechu. Naopak zubrničtí kolegové se mohou těšit z nové drezíny, kterou v rámci této spolupráce získali od nás.

18. února 2011 - Rezervace míst do vlaku Praotec Čech
Pro zajištění maximálního pohodlí všech, kteří se chystají nás navštívit v sobotu 23. dubna spěšným vlakem Praotec Čech z Benešova, Říčan a Prahy, doporučujeme zakoupení rezervace do vyhrazených vozů. Místenka, která je současně i vstupenkou do našeho muzea a na výstavu lokomotiv, stojí pro oba směry pouhých 60 Kč (běžné vstupné je 50 Kč). Zakoupit ji lze od 24.2. do 31.3. u firmy Pragomodel v knižním stánku na pražském Masarykově nádraží. Vzhledem k výraznému zájmu o jízdu uvedeným vlakem a cenové dostupnosti místenky, doporučujeme všem tuto mimořádnou nabídku využít.
Tisková zpráva


Archiv aktualit: 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004

Železniční muzeum Zlonice, Lisovice 7, 273 71 Zlonice, +420 728 957 315
zmzlonice@seznam.cz , http://www.sweb.cz/zmzlonice