Cyklohráček
Již pátou sezónou bude v provozu speciální vlak Cyklohráček pro malé i velké výletníky, který nejen všechny nadšence turistiky sveze opět o posledních sobotách v každém měsíci od dubna do října až do Zlonic. Zde se nedaleko nádraží nachází krásné železniční muzeum, kde na vás dýchne historie starých nádraží, parních lokomotiv, dřevěných vagónů nebo se zde svezete úzkorozchodnou průmyslovou železnicí. Na expozici zabezpečovacího zařízení a osobní přepravy se Cyklohráček vydá 28. 4., 26. 5., 30. 6., 28. 7., 25. 8., 29 .9. a 27. 10. ve 12:58 hod. z pražského hlavního nádraží.

Cyklohráček však jezdí již od 24. 3. každou sobotu, neděli a státní svátky 2x denně z Prahy do Slaného. Pro ty nejmenší nebudou ve vláčku chybět vagóny plných her, hraček a balónků, zodpovědní sportovci na kolech určitě ocení vůz vybavený přímo pro cyklisty. Výlet si můžete užít i díky slevovým kupónům, které si pro Vás ve spolupráci s organizací ROPID připravili zajímavé instituce v okolí trati. Jednou z nich je i Železniční muzeum Zlonice, které pro cestující Cyklohráčku nachystalo zlevněnou rodinnou vstupenku. Pro uplatnění slevy je však nutné, abyste na pokladně předložili kupón, který dostanete označený speciálním razítkem od vlakového doprovodu - tzv. hrajvedoucího přímo ve vlaku.
Cyklohráček v letošním roce spustil zbrusu nový facebookový profil. Na stránce se dozvíte o všech aktualitách, které se Cyklohráčku týkají. Dostanete tak informace o různých plánovaných akcích, tipech na výlety či mimořádnostech v provozu.

Další informace o Cyklohráčku a jeho slevách najdete také na webových stránkách www.cyklohracek.czŽelezniční muzeum Zlonice, Lisovice 7, 273 71 Zlonice, +420 728 957 315
zmzlonice@seznam.cz , http://www.sweb.cz/zmzlonice